Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy – jakich efektów można się spodziewać?

Medycyna estetyczna i regeneracyjna oferuje nam rozwiązania, które jeszcze kilka dekad temu wydawałyby się niemożliwe. Jednym z nich jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy jako metoda leczenia łysienia. Zabieg opiera się na pobudzeniu procesów regeneracyjnych, dzięki czemu efekty są naturalne i długotrwałe. Co warto wiedzieć o wampirzym liftingu na skórę głowy?

Czym jest osocze bogatopłytkowe i jak się je pozyskuje?

Osocze bogatopłytkowe to składnik, który znajduje się w krwi człowieka. W medycynie regeneracyjnej i estetycznej wykorzystuje się je w celu pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych w organizmie i uzyskania przez to zamierzonych efektów terapeutycznych. Najpopularniejszym zastosowaniem osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej jest zabieg na twarz, nazywany też wampirzym liftingiem. Okazuje się jednak, że ta substancja równie dobrze działa na skórę głowy. Hamuje łysienie i pobudza cebulki włosowe do wzrostu. Zarówno do zabiegów na twarz, jak i skórę głowy, osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z niewielkiej ilości własnej krwi Pacjenta pobranej z żyły łokciowej. Preparat podawany jest metodą mezoterapii igłowej, czyli serii drobnych nakłuć.

Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy – wskazania i przebieg zabiegu

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy jest wykonywana przez lekarza. Procedura rozpoczyna się od konsultacji wstępnej, podczas której specjalista musi wykluczyć przeciwwskazania, aby zakwalifikować Pacjenta do zabiegu. Jeśli wszystko jest w porządku, lekarz pobiera od Pacjenta odpowiednią ilość krwi.

Pobrana krew jest umieszczana w wirówce, która oddziela płytki krwi i czynniki wzrostu od pozostałych składników. Pozyskany w ten sposób koncentrat osocza bogatopłytkowego jest podawany metodą mezoterapii igłowej bezpośrednio w skórę głowy. Igły używane podczas zabiegu mają ściśle określoną długość, aby dostarczać osocze na odpowiednią głębokość i nie powodować uszkodzenia zdrowej tkanki. Nakłucia są wykonywane w konkretnych obszarach, które wymagają wsparcia procesów regeneracyjnych i wzrostu włosów. Na koniec wykonuje się delikatny masaż, który służy równomiernemu rozprowadzeniu osocza i stymulacji tkanek.

Seria drobnych nakłuć, które tworzą mikrouszkodzenia w skórze, stymuluje organizm do uruchomienia złożonych procesów regeneracyjnych. Zawarte w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu pobudzają uszkodzone tkanki skóry głowy do przyspieszonej wymiany komórkowej, czego efektem jest pobudzenie porostu włosów.

Jakich efektów można się spodziewać po wampirzym liftingu na skórę głowy?

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym to coraz popularniejsza metoda leczenia łysienia. Uznanie zyskała głównie ze względu na swoją dużą skuteczność, ale też naturalność. Stymuluje regenerację, pobudza „uśpione” mieszki włosowe, stymuluje wzrost nowych włosów. Osocze bogatopłytkowe poprawia kondycję włosów i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu. Co ciekawe, wampirzy lifting na skórę głowy stosuje się nie tylko jako odrębny zabieg, lecz także w połączeniu z przeszczepem włosów. Osocze bogatopłytkowe pomaga w przyspieszeniu gojenia się skóry głowy i wspomaga przyjmowanie się transferowanych mieszków włosowych.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej i regeneracyjnej, specjaliści z Miracki Clinic w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania.

Tekst promocyjny



Zobacz także:
Photo of author

Grzegorz

Dodaj komentarz