Jak przygotować ciało na wiosnę? Sprawdź te zabiegi modelowania sylwetki

Wiosna to pora roku, która inspiruje do zdrowszego bardziej aktywnego trybu życia. W tym czasie zwracamy też większą uwagę na wygląd naszego ciała. Dieta i ćwiczenia nie zawsze są w stanie przynieść szybkie efekty. Pomóc mogą w tym zabiegi modelowania sylwetki. Poznaj propozycje ekspertów.

Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu zimnymi mikrofalami

Zimne mikrofale to mało inwazyjna i praktycznie bezbolesna terapia, która pozwala na redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej bez naruszania ciągłości naskórka. Zabieg polega na zastosowaniu mikrofal o częstotliwości 2,45 GHz, która wykazuje wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych. Urządzenie posiada dwie głowice – jedna z nich skupia się na płytszych warstwach i znakomicie radzi sobie z cellulitem oraz wiotką skórą. Druga działa głębiej, usuwając tkankę tłuszczową zgromadzoną w formie tzw. miejscowej otyłości. Terapia składa się z kilku zabiegów, które wykonuje się w odstępach co 2–3 tygodnie.

Modelowanie ciała polem elektromagnetycznym

Kolejną metodą modelowania sylwetki, polecaną przez ekspertów z Kliniki Beauty Skin na Żoliborzu w Warszawie, jest stymulacja mięśni przy pomocy pola elektromagnetycznego. Zabieg ten symuluje aktywność fizyczną. Ciało się nie męczy, a mięśnie kurczą się z większą częstotliwością niż podczas treningu, dzięki czemu efekt wymodelowania sylwetki widoczny jest już po kilku sesjach. Zabieg polega na przyłożeniu specjalnych elektrod do wybranych obszarów ciała i emisji pola elektromagnetycznego przez około pół godziny. Zalecana jest seria kilku zabiegów. Wykonuje się je co 2–3 dni.

Endermologia, czyli modelowanie sylwetki podciśnieniem

Skutecznym sposobem na wymodelowanie sylwetki jest masaż, a podczas endermologii jest on wyjątkowo intensywny. Dzięki zastosowaniu podciśnienia możliwe jest pobudzanie tkanek głębokich i wywoływanie takich procesów, jak lipoliza („rozpuszczanie” komórek tłuszczowych), synteza kolagenu w skórze czy drenaż limfatyczny. Efektem jest stopniowe wyszczuplenie sylwetki i redukcja cellulitu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest wykonanie serii kilku, a nawet kilkunastu zabiegów z częstotliwością 2–3 razy w tygodniu.

Kriolipoliza – poznaj wyszczuplającą moc zimna

Zabieg ten polega na zamrażaniu złogów tłuszczu w kontrolowanym i bezpiecznym czasie. Urządzenie zasysa fałd skóry i chłodzi go do temperatury od 3 do -14°C przez 40–60 minut. W efekcie dochodzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych i uwolnienia ich zawartości. Po zabiegu wykonywany jest masaż, który pobudza krążenie w skórze i usprawnia usuwanie tłuszczu. Jednorazowy zabieg pozwala na zredukowanie około 20–40% tłuszczu z danego obszaru. Specjaliści zalecają wykonanie serii 2–3 zabiegów, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Lifting ciała ultradźwiękami

Ultradźwięki podgrzewają wewnętrzne warstwy skóry i tkanki podskórnej do 65–70°C, czego efektem są drobne punkty koagulacyjne. Dzięki działaniu na różnych głębokościach możliwe jest jednoczesne uszkodzenie komórek tłuszczowych oraz pobudzenie skóry do zwiększonej syntezy kolagenu. Efektem liftingu ultradźwiękowego jest ujędrnienie wybranych obszarów ciała, wyrzeźbienie sylwetki i redukcja miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Zabieg jest jednorazowy.

Chcesz poznać inne zabiegi, dzięki którym przygotujesz swoje ciało na wiosnę? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Treść promocyjnaZobacz także:
Photo of author

Grzegorz

Dodaj komentarz